Корзина
20 отзывов
ВНИМАНИЕ!  УТОЧНЯЙТЕ ЦЕНУ  И НАЛИЧИЕ ТОВАРА ПЕРЕД ЗАКАЗОМ!  
+38(057)7810814
+380980827511
+380509463650
Метизы и крепеж от компании "ДИАМИР"
Корзина

З'єднання деталей з різних матеріалів (гвинт, болт, гайка)

З'єднання деталей з різних матеріалів (гвинт, болт, гайка)

Найбільшу популярність як при будівництві, так і в машинобудуванні отримало гвинтове з'єднання. Таке з'єднання відрізняється високою надійністю і простотою монтажу, а так само при грамотному підході дасть фору будь-якому іншому з'єднанню.

Існує безліч способів з'єднання деталей з різних матеріалів. Зварювання, пайка, склеювання. Всі вони досить надійні, але утворюють нерозбірну конструкцію, а іноді конструкцію потрібно розібрати. Для цього застосовуються різні металеві вироби. Найбільшу популярність як при будівництві, так і в машинобудуванні отримало гвинтове з'єднання. Таке з'єднання відрізняється високою надійністю і простотою монтажу, а так само при грамотному підході дасть фору будь-якому іншому з'єднанню.
Визначення «гвинт» походить від німецького слова «gewinde», що означає в перекладі «нарізка», «різьблення».
Призначене для з'єднання двох і більш деталей, це виріб складається з круглої ніжки з зовнішньою різьбою та капелюшки на її кінці.
Ніжка призначена для фіксації деталей, а капелюшок призначена для його монтажу. Залежно від способу застосування, кріплення ділиться на болти і гвинти. Можна умовно вважати гвинт болтом маленьких розмірів і відрізнятися один від одного вони будуть тим, що у другого головка має форму шестикутника, а перший має різні варіанти виконання головок.
Як виглядає головка у гвинта
Залежно від місця застосування та інструменту, що використовується для монтажу, головка гвинта може бути різної форми. Найбільш часто зустрічаються гвинти з головкою наступних форм:

Циліндр. Призначений для монтажу за допомогою шестигранного ключа. Півсфера. Має шліци під викрутку. Може мати повний переріз для шліцьової викрутки, неповний для перехресної, а також комбінований для викруток обох типів. Усічений конус. Призначений для потайного монтажу «урівень» з закріплюємою деталлю. Монтаж може проводитися як викрутками, так і шестигранним ключем.
Для того щоб точно зрозуміти чим один кріпильний виріб відрізняється від іншого, спробуємо звернутися до ГОСТу 17473-80, там чітко вказано, якими характеристиками повинні володіти обидва види кріплення.
Болт як основа безпеки і терміну служби виробів.
Болтове з'єднання використовується в несучих конструкціях будівель, мостів та інших споруд. Для безпечної експлуатації та тривалого терміну їх служби, розмір кріплення і їх міцність, застосовуваних при з'єднанні, розраховуються виходячи з навантаження, яке буде прикладене до сполучаюємих деталей. Так само враховується тип навантаження: на зріз або здавлювання. Всі ці характеристики описані ГОСТом, тому скориставшись їм, можна спробувати дати визначення того, що ж таке болт.
Болтове з'єднання.
Відповідно до Держстандарту, їм є кріпильний виріб, що виготовляється у вигляді стрижня і має головку з одного кінця і зовнішню різьбу на іншому.
За допомогою гайки або різьбового отвору в одній з деталей, що з'єднуються утворює жорстке з'єднання, стійке до зрушення. Даний опис не відрізняється від опису гвинта, тому слід розібратися докладніше.
Болт в деталях
Зовні він дуже схожий на гвинт, на ньому також є різьблення, капелюшок. Однак, придивившись уважніше, можна помітити, що вони відрізняються.
Вироби, що з'єднуються болтом, повинні бути жорстко закріплені від зсуву, тому він розміщується в каліброваному отворі і не повинен крутитися.

Класифікація болтів в залежності від області застосування
Сполучаємі вироби повинні бути надійно зафіксовані і стійкі до зрушення. Тому, в залежності від сфери застосування, кріплення можна відрізняти:
Чернові. Виготовляється з високовуглецевої сталі методом штампування, і не піддається механічній обробці. Застосовується в невідповідальних вузлах, де відсутня велике навантаження. Чистові. Виготовляється з легованої сталі, методом повної механічної обробки. Застосовується в високо навантажених, відповідальних вузлах. Напівчистові. Відрізняється від чистових тим, що капелюшок штампується відповідно до ГОСТ, але не обробляється. Найбільш поширений тип, застосовується в більшості випадків.

 

Другие статьи