Технологія виробництва шурупів та саморізів
Технологія виробництва шурупів та саморізів
Майже кожен знає, де можна купити саморізи, шурупи та інше кріплення. Але, чи всі знають, що це таке?
Слово шуруп походить від німецького Schraube. Насправді - це гвинт, який здатний легко вкручуватися в будь-який м'яка який матеріал, утворюючи там «власними силами» різьблення. Типовий матеріал такого роду - дерево.
За рахунок чого шуруп здатний вкручуватися в м які матеріали? В першу чергу, за рахунок різьблення, яке покриває значно частину стрижня шурупа. Це різьблення відрізняється від різьблення, наявного на гвинтах та болтах. Не дивно, адже останні не вкручуються в дерево, а в метал. Різьба, нанесена на шуруп, трохи вище. Вона має значний крок нарізки і наноситися на різьбову ділянку шурупа у вигляді конічної форми, яка до закінчення шурупа звужується. До речі, різьблення на шурупі може нарізатися, як по всій його довжині, так і тільки по його частині.
Так як розміри шурупів досить різноманітні, виникає природнє запитання, від чого це залежить. Розміри шурупів тісно пов'язані з їх призначенням. Головки шурупів також мають різну форму, яка визначається самими умовами монтажу і тімі вимогами, які пред'являються до конструкції, що монтується.
Форми головок представлене на мал. 1.
Малюнок 1
Тіпі шлиців представлене на мал. 2
Малюнок 2
Про віді головок і шліців шурупів
Серед видів головок виділимо: потаємну, потаємну подвійну, потаємну усічену, потаємну типу «ріжок», напівкруглу голівку, напівкруглу голівку з прес шайбою, вузьку циліндричну голівку, трапецієподібну голівку, шестигранну головку, шестигранну головку з прес шайбою. Потаємну головку втаплюють в матеріал, що закріплюється. При цьому поверхня матеріалу була і залишається рівною.
Потаємна подвійна головка являє собою посилення вид головки потаємної. Вона здатна витримувати істотні навантаження, навіть при ударному методі монтажу в тверді матеріали.
Потаємна усічена головка дає можливість з високою ефективністю притискати закріплюючий елемент до матеріалу основи. Це досягається завдяки тому, що довжина різьблення кріплення збільшена, на головці утворена нижня площина, яка перпендикулярна дії навантаження на виривання.
Потаємна головка типу «ріжок» чудова тім, що дуже ефективно забезпечує якісний притиск гіпсокартону до матеріалу основи. Саме спеціально вигнута форма голівки, що має вигляд «ріжка», забезпечує оптимальне сприйняття навантаження на виривання.
Голівка Напівкругла, завдяки широкій несучій поверхні, ефективно утримує закріплюючий елемент. Використання такої головки виправдано, коли немає особливої необхідності зберігати рівною поверхню, що закріплюється.
Ще один вид головки - з прес-шайбою, являє собою збільшену несучу поверхню головки і зменшену висоту. Головка такого виду чинності розширеної несучої поверхні чудово підходить для того, щоб надійно кріпити листові матеріали.
Вузька циліндрична головка забезпечує важливу в ряді випадків мінімальну несучу поверхню. При монтажі це забезпечує її повне утоплення в закріплюючому елементі. Вона широко використовується в таких кріпильних елементів, які фіксуються, як у матеріалі основи, так і в закріплюючому елементі, за допомогою різьблення.
У трапецієподібної головки збільшена несуча поверхня, а на її внутрішній стороні розташовуються стопорні насічки.
Одна з найвідоміших і старих видів головок кріпильних елементів - це шестигранна головка. Її, здебільшого, стандартизують під наявні розміри ключів, а для того, щоб монтувати, застосовуючи електроінструмент, використовують спеціальні шестигранні насадки.
Функції шестигранної головки з прес-шайбою такі ж, як і у простої шестигранної головки, однак її несуча поверхня, все-таки, більше.
Для того щоб монтувати шуруп за допомогою інструментів, використовують викрутку або шестигранник, в головці шурупа попередньо формують шліци, які можуть бути: прямими, хрестоподібними, комбінованими, у вигляді шестикутної зірки, у вигляді шестикутника чи у вигляді внутрішнього шестикутника.
Традиційно для виготовлення шурупів використовується такий матеріал, як сталь СТ 08 КП або СТ 10 КП.
Технологія виготовлення шурупів
На першому етапі процесу виготовлення формується болванка або основа під шуруп. При цьому повсюдно використовується пристрій, аналогічний цвяховому. Завдяки цьому пристрою формується головка шурупа, та його стрижень. Діаметр майбутнього шурупа визначає використовуваний дріт.
На іншому етапі виготовлення шурупа на його стрижні проводитися нарізування різьблення. Цей процес здійснюється за допомогою спеціальних автоматів. При цьому болванки майбутніх шурупів засипають в бункер, де смороду, завдяки вібраційному транспортеру і анкерного механізму, потрапляють поодному в ту зону, де здійснюється нарізка різьблення. Болванки шурупів, при цьому, строго орієнтують по відношенню до робочих елементів, тобто до плоских плашок, що переміщуються назустріч і паралельно один одному і перпендикулярно до осі шурупа, які щільно притискаються до стрижня шурупа.
Така схема дозволяє виготовляти шурупи, що мають в діаметрі 10-12 мм, а вісь шурупи з великими діаметрами, як правило, виготовляють за допомогою методу гарячого штампування. Прикладом такого виробу є шляховий шуруп.
Технологія виготовлення саморізів
Як відомо, саморіз носити таку назву тому, що здатний нарізати різьблення, де завгодно, як в дереві, пластиці, так і в металі і бетоні і т. п. Пов'язаність язано це з тим, що його поверхня має потужну міцність, одержувану за допомогою термічної обробки, тобто гарту. Кінці саморізів часто виконують у вигляді свердла. Таким чином, досягається його оптимальні закручування в скріплюючі конструкції, а також просвердлення отворів необхідного діаметру.
На першому етапі виготовлення, ще в процесі формування стрижня забезпечується формування свердла.
На іншому етапі забезпечується формування різьби саморіза.
На третьому етапі готовий саморіз піддається поверхневому загартуванню. Це найважливіший етап виготовлення шурупа, так як важливо строго витримувати всі технологічні прийоми для забезпечення отримання необхідних технічних параметрів.
На четвертому, заключному етапі, саморізи захищають від можливої корозії за допомогою таких способів, як фосфатування, оксидування, гальванічне цинкування жовтим або білим цинком.
Інші статті
- З'єднання єднання деталей з різних матеріалів (гвинт, болт, гайка)Найбільшу популярність як при будівництві, так і в машинобудуванні отримало гвинтове з'єднання єднання. Таке з'єднання не відрізняється високою надійністю і простотою монтажу, а так само при грамотному підході дасть фору будь-якому іншому з'єднання єднанню.Повна версія статті